    Hisense 65" 4K Ultra HD QLED Smart Freely TV [2025] - 65A7QTUK
    Key Information
    Built-In Subwoofer
    DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
    Display
    Direct-LED
    Energy Rating
    E
    Refresh Rate
    60 Hz
    Stand Width
    401 mm
    Programming period
    8
    Features We Love
    4K AI Upscaler
    AI Smooth Motion
    Freely
    Game Bar
    Game Mode Plus
    Hi-View AI Engine
    IMAX Enhanced
    Quad Core 4k Processor
    Quantum Dot Colour
    Quantum Dot Display
    Smart Mode
    Dolby Vision,Filmmaker,VIDAA
    200 Kwh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    84 Kwh
    Vesa Wall Mount Size
    400 x 400 mm
    Number of HDMI Ports
    3
    Hisense
    Country Of Origin
    China
    Dimensions
    (H)83.6 x (W)144.6 x (D)7.6
    Model Name
    A7Q
    Model Year
    2025
    SKU
    65A7QTUK
    Display Brightness (Typical)
    400
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    60 Hz