    Hisense 75" 4K Ultra HD MiniLED Smart Freely TV [2025] - 75E8QTUK
    Yes
    Colour Gamut Standard
    DCI-P3
    Digital Signal Format System
    DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
    Display
    MiniLED
    Refresh Rate
    120 Hz
    Stand Width
    374 mm
    Timeshift
    Features
    AMD FreeSync type
    FreeSync Premium
    Dolby Atmos®
    Dolby Vision™
    Smart Mode
    Dolby Vision,Filmmaker,VIDAA
    260 Kwh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    107 Kwh
    Vesa Wall Mount Size
    600 x 400 mm
    Operating System
    VIDAA
    HDMI version
    2.1
    Product Detail
    144Hz Game Mode Pro
    Dimensions
    (H)96.1 x (W)166.8 x (D)8.6
    Model Name
    E8Q
    SKU
    75E8QTUK
    Display Brightness (Typical)
    500
    Full Array Dimming
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    120 Hz