    Samsung 32" HD Smart TV [2025] - UE32H5000F
    Back in stock soon
    This one flew off the shelves. But you haven't missed out, it's coming back!
    Notify me when in stock Need help?
    Key Information
    Auto Standby Mode
    Yes
    Energy Rating
    F
    Energy Saving Mode
    Yes
    Mains Powered
    Refresh Rate
    50 Hz
    Subtitles Function
    Connectivity
    Aerial input
    DVB-T2C
    Common Interface (CI)
    Flat screen
    Stand Type
    Legs stand
    Features We Love
    Adaptive Sound
    AI Energy Mode
    Apple AirPlay 2
    Contrast Enhancer
    Dolby Atmos®
    Samsung Q-Symphony
    Samsung TV Plus
    Screen Mirroring
    Smart TV Powered by Tizen
    44 Kwh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    27 Kwh
    Vesa Wall Mount Size
    200 x 200 mm
    Operating System
    Tizen
    Ports
    Enhanced Audio Return Channel (eARC)
    HDMI
    HDMI ARC
    Brand
    Samsung
    Country Of Origin
    Hungary
    Dimensions
    (H)43.9 x (W)73.4 x (D)7.3
    Model Name
    H5000F
    Model Year
    2025
    SKU
    UE32H5000F
    Maximum Refresh Rate
    50 Hz