    TCL 75" 4K Ultra HD QLED Smart Google TV - 75A300W-UK
    Not yet reviewed
    Digital Signal Format System
    DVB-C,DVB-S2,DVB-T2
    Display
    Edge-LED
    Display Size (metric)
    190.5 cm
    Dynamic Contrast Ratio Type
    Mega Contrast
    E-manual
    Yes
    Energy Rating
    F
    Refresh Rate
    144 Hz
    Subtitles Function
    Yes
    Timeshift
    No
    Connectivity
    Common Interface (CI)
    Common Interface Plus (CI+) Version
    1.4
    Digital Optical Output
    1
    Ethernet (LAN) Input
    High-definition Digital Content Protection
    Number of Headphone Sockets
    1
    Features
    Programming period
    8
    Features We Love
    Ambient Light
    No
    Sleep Timer
    Smart Remote Control
    193 Kwh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    127 Kwh
    Vesa Wall Mount Size
    400 x 400 mm
    Operating System
    Google TV
    Ports
    DVI
    HDMI version
    2.1
    Number of HDMI Ports
    4
    USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A Ports
    Power and Battery
    Battery Technology
    Alkaline
    Processor
    Processor Cores
    4
    Product Detail
    Brand
    TCL
    Country Of Origin
    Poland
    Dimensions
    (H)95.6 x (W)167.5 x (D)3.0
    Model Name
    A300W
    SKU
    75A300W-UK
    Screen Technology
    Display Brightness (Typical)
    450
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    144 Hz