    LG 65" 4K Ultra HD OLED Smart TV [2026] - OLED65G66LS
    Not yet reviewed
    Energy Rating
    E
    Refresh Rate
    120 Hz
    Subtitles Function
    Yes
    Connectivity
    Digital Optical Output
    Game Mode
    Vesa Wall Mount Size
    300 x 300 mm
    Operating System
    WebOS
    Ports
    Enhanced Audio Return Channel (eARC)
    HDMI ARC
    Number of HDMI Ports
    4
    Product Detail
    Brand
    LG
    Category
    TVs
    Colour
    Satin_Silver
    Country Of Origin
    Poland
    Dimensions
    (H)82.6 x (W)144.1 x (D)2.5
    Model Name
    evo AI G6
    Model Year
    2026
    Processor
    a11 AI Processor 4K Gen3
    SKU
    OLED65G66LS
    Screen Technology
    High Dynamic Range (HDR) Technology
    Maximum Refresh Rate
    120 Hz