    Sharp 24" HD Smart Roku Freely TV [2025] - 1T-C24HD2225KB
    Key Information
    3D
    No
    AC Adapter Included
    No
    Analog Signal Format System
    PAL,SECAM
    Backlit Buttons
    Battery Status Indicator
    Built-in Speaker
    Yes
    Control Type
    Buttons
    Digital Signal Format System
    DVB-T2
    Display Size (metric)
    60 cm
    E-manual
    Yes
    Energy Rating
    E
    Energy Saving Mode
    Fingerprint Resistant
    Low Battery Indicator
    Mains Powered
    Power Indicator Light
    Refresh Rate
    60 Hz
    Screen Display
    Stand Width
    30 mm
    Subtitles Function
    Timer
    Volume Control
    Connectivity
    AC (Power) In
    Digital Optical Output
    1
    Ethernet (LAN) Input
    Headphone Socket
    Design
    Stand Type
    Legs stand
    Thin Bezel
    Features
    charging indicator
    Dolby Vision™
    Freely
    HDR10
    LED Battery Indicator
    Quantum Dot Colour
    Sleep Timer
    Smart Remote Control
    Sound Modes
    Dolby Audio
    Stackable
    Works With Amazon Alexa
    Works With Apple HomeKit
    Cable Included
    AC
    Vesa Wall Mount Size
    100 x 100 mm
    Operating System
    Roku OS
    HDMI
    HDMI ARC
    Number of HDMI Ports
    3
    Number Of USB Ports
    1
    USB 2.0 Ports Quantity
    Power and Battery
    Battery charge indicator
    Battery Type
    AAA x 2
    Product Detail
    Brand
    Sharp
    Country Of Origin
    Poland
    Dimensions
    (H)32.4 x (W)53.6 x (D)8.1
    Model Name
    HD2225K
    Model Year
    2025
    SKU
    1T-C24HD2225KB
    Screen Technology
    Dynamic Contrast Ratio
    HLG
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    60 Hz