    Hisense 43" 4K Ultra HD QLED Smart Freely TV - 43E78QTUK PRO
    Key Information
    Built-In Subwoofer
    No
    Colour Gamut Standard
    DCI-P3
    Digital Signal Format System
    DVB-C,DVB-S,DVB-S2,DVB-T,DVB-T2
    Display Size (metric)
    108 cm
    Energy Rating
    F
    Refresh Rate
    60 Hz
    Timeshift
    Yes
    Connectivity
    AC (Power) In
    Yes
    Analog RCA L/R Audio Input
    1
    Composite Video Input
    Number of Headphone Sockets
    Features
    AMD FreeSync type
    FreeSync™ Premium
    Programming period
    8
    Video Upscaling
    Viewing Angle (Horizontal)
    178 Degrees
    Viewing Angle (Vertical)
    178 Degrees
    Features We Love
    4K AI Upscaler
    AMD FreeSync™
    Apple AirPlay 2
    Dolby Atmos®
    Dolby Vision™
    Freely
    Game Bar
    Game Mode
    Hi-View AI Engine
    MEMC (Motion Estimation Motion COmpensation)
    Quantum Dot Colour
    Smart Mode
    Filmmaker,Game
    Voice Control
    Voice Guide
    Cable Included
    AC
    Vesa Wall Mount Size
    200 x 300 mm
    Operating System
    VIDAA
    Ports
    D-Sub
    Number of HDMI Ports
    4
    USB 2.0 Ports Quantity
    USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A Ports
    Processor
    Processor Cores
    4
    Product Detail
    144Hz Game Mode Pro
    Brand
    Hisense
    Country Of Origin
    China
    Dimensions
    (H)56.0 x (W)96.3 x (D)7.4
    Model Name
    E78Q Pro
    SKU
    43E78QTUK PRO
    Screen Technology
    Display Brightness (Typical)
    330
    High Dynamic Range (HDR) Technology
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    60 Hz