    Sharp 43" 4K Ultra HD Smart Roku TV [2025] - 4T-C43HJ4225KB
    Back in stock soon
    This one flew off the shelves. But you haven't missed out, it's coming back!
    Notify me when in stock Need help?
    Key Information
    AC Adapter Included
    No
    Auto Channel Search
    Yes
    Backlight Type
    Direct LED
    Built-in Speaker
    Yes
    Built-In Subwoofer
    No
    Digital Signal Format System
    DVB-T2
    Display
    Direct-LED
    E-manual
    Energy Rating
    E
    Energy Saving Mode
    Refresh Rate
    60 Hz
    Stand Width
    30 mm
    Subtitles Function
    Connectivity
    AC (Power) In
    Aux-in Connection
    Digital Optical Output
    Flat screen
    Stand Type
    Legs stand
    Swivelling
    Dolby Vision™
    Home Dashboard
    Quantum Dot Colour
    Screen Mirroring
    Smart Remote Control
    Vesa Wall Mount Size
    300 x 300 mm
    Operating System
    Roku OS
    Ports
    HDMI
    HDMI ARC
    HDMI version
    2.1
    Number of HDMI Ports
    3
    Number Of USB Ports
    2
    Power and Battery
    Battery Type
    AAA x 2
    Product Detail
    Brand
    Sharp
    Cable Management
    Country Of Origin
    Poland
    Dimensions
    (H)56.2 x (W)95.7 x (D)8.2
    Model Name
    HJ4225K
    Model Year
    2025
    SKU
    4T-C43HJ4225KB
    Standby Power Consumption
    1 Watt
    Screen Technology
    Dynamic Contrast Ratio
    HLG
    LED Backlight
    Maximum Refresh Rate
    60 Hz