    Hisense 65" 4K Ultra HD OLED Smart Freely TV - 65A85QTUK
    Key Information
    Built-In Subwoofer
    Energy Rating
    G
    Refresh Rate
    120 Hz
    Stand Width
    400 mm
    Features
    AMD FreeSync type
    FreeSync™ Premium
    Programming period
    7
    Features We Love
    4K Upscaling
    Amazon Alexa Built-in
    Dolby Vision™
    DTS Virtual: X™
    Filmmaker Mode™
    Freely
    FreeSync Premium Pro
    Game Mode Pro
    IMAX Enhanced
    MEMC (Motion Estimation Motion COmpensation)
    Smart Mode
    Dolby Vision,Filmmaker,VIDAA
    Sports Mode
    100 Kwh
    Energy consumption (SDR) per 1000 hours
    108 Kwh
    Vesa Wall Mount Size
    200 x 300 mm
    Operating System
    VIDAA
    HDMI version
    2.1
    2
    USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A Ports
    Hisense
    Category
    TVs
    Colour
    Grey
    Dimensions
    (H)83.8 x (W)144.9 x (D)6.8
    Model Name
    A85Q
    SKU
    65A85QTUK
    Display Brightness (Typical)
    150
    Maximum Refresh Rate
    120 Hz